0
Корзина
 x 
Корзина пуста
0
Корзина
 x 
Корзина пуста

Я - новонароджений

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Адаптація людини в утробі матері триває кілька тижнів і називається періодом новонародженості.

Відразу після народження стан новонародженого оцінюється за 10-бальною шкалою Апгар (по імені її творця лікаря Вірджинії Апгар). Дитина отримує оцінки від 0 до 10 балів за такими п'ятьма показниками: серцева діяльність, дихання, м'язовий тонус, рефлекторні рухи і колір шкіри. Оцінка 9-10 балів - оптимальна, 7-8 - норма, 5-6 - легкі відхилення, 0-4 - сильні відхилення в стані дитини.

Як виглядає новонароджений?

Пропорції тіла новонародженого істотно відрізняються від пропорцій тіла дорослої людини. Голова новонародженого здається занадто великою і важкою для його крихітного тільця. До моменту народження вона складає четверту частину тулуба, до двох років - п'яту, до 18 - наближається до 1/8.

Пропорції частин тіла

Спочатку тулуб дитини довший, ніж кінцівки, а руки довші, ніж ноги. Стопи малюка здаються непропорційно великими, живіт, випинаючись вперед, виглядає надутим. У дитини ще слабко розвинений підшкірний жировий прошарок, тому малюк може здатися худим. Згодом співвідношення частин тіла зміниться, жировий прошарок збільшиться.

Голова

У немовляти рідко буває ідеально кругла голова. Здавлювання голови під час пологів і зсув кісток черепа для захисту мозку зазвичай призводить до зміни її форми. Часто голова набуває овальну форму, для того щоб дитина легше проходила по родових шляхах. Голова може бути набряклою, здавленої в деяких місцях або витягнутої в довжину. Деформації виникають через сильне стиснення голови м'язами матки під час потуг. Але навіть якщо голова і здається злегка шишкуватою чи припухлою, вже в перші тижні життя дитини деформація форми голови помітно зменшується.

Зуби

Немовля звичайно народжується без зубів. Перші зуби прорізаються на четвертому-восьмому місяцях життя. Дуже рідко трапляється так, що дитина народжується з зубами чи вони з'являються раніше встановленого терміну. Це заважає грудному годуванню, тому що зуби можуть поранити сосок.

Шкіра

Шкіра немовляти рідко виглядає ідеально чистою. Нерідко зустрічаються червоні і блакитні плями, червоні або білі прищики з жовтою серединою. Шкіра немовляти, якщо внутрішньоутробний період його життя супроводжувався недостатнім харчуванням, майже завжди зморщена. Блакитні плями, схожі на синці, насправді говорять про тимчасову зміну шкірного пігменту. Вони частіше зустрічаються у немовлят з темним кольором шкіри, зовсім нешкідливі і згодом зникають. До кінця першого місяця шкіра звичайно очищується.

Мастило

При народженні шкіра дитини вкрита білою жироподібною речовиною, яку називають первородним мастилом. Вона є природним захистом шкіри. Після пологів її можна залишити, щоб вона вбралася.

Висипання і прищики

У деяких дітей з'являються плямисто-червонуваті висипання з маленькими білими крапками. Це триває кілька днів і не потребує лікування. У немовляти бувають різні прищики. Більшість з них викликано недостатньо хорошим функціонуванням шкіри і її пір. Червоні чи білі прищики з жовтою серединою на кінчику і крилах носа зникнуть самі через кілька днів.

Лущення шкіри

Деякі діти народжуються із сухою шкірою, що лущиться на долонях і підошвах. Це не є ознакою екземи. Все зникне через кілька днів.

Родничок

Джерельце - це м'яка ділянка на голові дитини, місце з'єднання чотирьох кісток, що утворюють верхню частину черепа. Поступово кістки зростуться, і джерельце зникне. Він закривається в період між дев'ятим і вісімнадцятим місяцем життя, звичайно до року. Родничок захищений дуже щільною плівкою, тому зашкодити йому при звичайному поводженні з дитиною практично неможливо.

Волосся

Багато дітей народжуються відразу з волоссям. Ці коски можуть залишитися, а може стертися. У дитини може бути волосистий пушок (лануго) по всьому тілу, на плічках, вушках, скронях, обличчі. Не варто хвилюватися з цього приводу, так як це абсолютно нормальне явище, пушок викочується через 1-2 тижні.

Нігті

Доношена новонароджена дитина відразу має нігті, трохи довші за кінчики пальців.

Очі

У всіх новонароджених спочатку сіро-блакитні очі. Це пояснюється тим, що в райдужній оболонці відсутні пігменти. Вони утворюються через кілька тижнів після народження, після чого очі дитини почнуть здобувати колір. Але тільки у віці одного рочку або два у дитини сформується певний колір очей. Відразу після народження очі злегка набрякші. Це відбувається внаслідок сильного стиснення під час пологів. Набряклість проходить сама через кілька днів. Дитина спочатку косить очима, і це нормально, тому що умінню бачити дитинкаа буде ще вчитися. Якщо ж дитина продовжує косити в два місяці, покажіть його лікареві.

Будьте обізнаними, щоб бути здоровими! 

З найкращими побажаннями,

ORIS-mebel®

Стаття написана за матеріалами довідникового посібника"Твой Малыш", фото - з вільних джерел.

Читати 1545 разів
Детальніше в цій категорії: Особливості здорового сну »

Додати коментар

Приєднуйтесь до нас у